4 Ocak 2018 Perşembe

Kedilerimle Buradayım

Arada esiyor, bakıyorum buraya. Ama uzaktan. Hesabıma girmeden. Güzel oluyor, sanki üçüncü bir şahıs gibi inceliyorum, nasıl yazmışım, neler yaşamışım... Çok da iyi şeyler yaşamamışım mesela :) Hep bir eksiklik, hep bir isyan, hep bir yalnızlık. Halbuki ne güzel günlermiş, kıymetini bilememişim. Olmayacakların peşinden koşmuşum. Ama çok kitap okumuşum, çok öğrenmişim, çok öğretmişim.

O eksikliklerin en büyüğü bir canyoldaşından çok kedi imiş. Kedi. Kedim. Kedilerim. Kedi ne kadar güzel bir şey. Bunu ilk defa kocamın kedisi Zeytin Bey ile yaşadım. Zeytoş bir kediden öteydi. Kedilik ona göre olmayan bir şeydi. Misafir sevmeyen, gelenin anasını ağlatan, Ercan'a aşık bir yaratıktı. Vefat etti, dünyam karardı.

Babanem ölünce ilk Zeytin'e sarılmış, yalvarmıştım beni bırakmasın diye. Bunu dedikten 2 sene sonra inadına gitti. Zaten yalvarırken ondan kallavi bir pati yemiştim. Kediler nankör müydü? Hayır.

ZEYTİN BABA - ZEYTOŞ

Zeytoş kanser oldu. Çok uğraştık, tüm sevgimi, maddi manevi her şeyimi verdim. Verdik. Yenemedi. Ölmesinden 4 gün önce, sokakta baktığım, en az Zeytoş kadar deli kedim Luna'yı eve aldım binbir hayıra rağmen. Luna yoldaşım oldu. Aşırı yaramazdı ama aşırı sevgi doluydu. Zeytin'den asla görmediğim samimiyeti gördüm. Kedi gibi kediydi. Hala öyle :) Kızım son zamanlarda çok ergenleşti ama olsun, kızım o benim. Her şeyiyle severim onu.

LUNA HANIM - LUNİKO 

Bu yaramazlıklarını önlemek, yalnız kalmasın diye bir arkadaşımın bulduğu üç kardeşten biri olan Lemmy'i aldık. Lemmy tam bir sevgi kedisi. Önyargısız, herkesi seviyor. Sevgiyle yaklaşıyor. Tek kötü huyu beni kıskanması. Luna'ya ne zaman dokunsam, onu sevsem dibimizde bitiyor. Luna ile Lemmy'nin maceraları asla bitmiyor. Luna sinsi, Lemmy saf. Luna ne yaparsa Lemmy de onu taklit ediyor. Luna odaların kapılarını açmaya çalışırken, Lemmy onu kolluyor. Günler böyle geçiyor.
LEMMY BEBE - LEMİLİ

Benden haberler böyle. Keşke sürekli yazabilsem, kelimeleri toparlayabilsem. Düşündüklerimi aktarsam, sıkılmasam. Ama instabloggerlık çıktı, mertlik bozuldu. Eskiden şuraya gelip iki satır makyaj blogu okurduk. O da kalmadı. 

Her şey değişti... 

2 yorum:

The Thus dedi ki...

Nice Share...
The Thus
The Thus

Nakliyat Yapanlar dedi ki...

Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.