1 Mart 2011 Salı

her kurbağa prens midir? holy ablanız yanıtlıyor

sevgili cano canlar, 

kendi dertlerimin azlığı ve hayatımın mükemmeliği nedeniyle sizlerin güzin ah pardon holy ablası olmaya karar verdim. evet, a'dan z'ye tüm dertlerinizi bana anlatın çeşitli yollar bulup sizi rahatlatalım. engin bilgim ve yardımcılarım sayesinde, sürrealist bir yaklaşımla sıkıntılarınızdan arınmak istiyorsanız, doğru bloggerdasınız.

"kelin merhemi olaydı kendi başına sürerdi" düsturunu bir kenara bırakıyoruz ve size bazı gözlemlerimi anlatmak istiyorum.

*hollanda'dan isim vermek istemeyen (40) bir okuyucum soruyor :
-her gördüğüm kurbağayı öpüyorum holy apla. ama sonuç rezalet! dudaklarımda siğiller çıktı, ruhi bunalımlara girdim bu yaşımda! n'apmam lazım? ühühühühüh

-sevgili isimsiz gül.
okuduğumuz masallara her zaman inanmamak lazım. aslında o masaldan iyi bir ders çıkarabilirdin ama sen bence konuyu anlamamışsın.
madem kurbağa olarak geliyorlar sana, sen ne halt etmeye öpüyorsun ki be hey salak? adamları düzeltmek bizim işimiz değil kızım. onların dünyasına girip kendini bok yoluna itme.
hem sen, kurbağadan dönme prensi ne yapacaksın?
bulacaksan adam akıllı birini bul. her bulduğunun üstüne atlama. gerçi yaşın da gelmiş geçiyor ama..
diyeceksin ki "abla adam akıllı adam nerede bulunur? bi yer şeetsen" falan diye.
vallahi güzelim zor be. çok zor. yalnız kalmak yine en iyisi. zaten kaderinde yazan akıllı şahıs seni gelip bulur. bence arama, araştırma.
ışık seninle olsun kızım...

*mozambik'ten yine isimsiz bir gencimiz (24) sormuş :
-holi abla, sevdiğim kız bana abi dedi :( ne yapsam ne etsem kurtulabilsem bu işkenceden? kendimi balta girmemij ormanların ijine sokup daha da jikarmiyjam :(  aslanlar, kaplanlar, su aygırları, orangutanlar yesin beni!!!!

-isimsiz jan..
ah evlatcım ah.. bu bir fenomendir ülkemizde bizim :( sevdiği kız ona abi deyince tüm hayalleri yıkılan, kendini alkole veren binlerce genç adam kaybettik biz. bence janım, "abi" kelimesi yasaklanmalı. böylece genç erkeklerimiz gümbürtüye gitmez diye düşünüyorum. bir tek kelimeyle hayatları yıkılıyor gariblerimin. vallahi çok üzülüyorum bu mühim duruma :(

ama bir de şu var janım. kız kaç yaşındaydı acep? belki cidden abisi yaşındasındır. yani evet, 24 yaş büyük bir yaş değil ama sizin oralarda erkenden evlendiriliyor gençler. ah ah bu duruma da pek üzülüyorum ya neyse.. başka devletlerin işlerine burnumu sokmak haddime düşmez yaralı kuşum. bizim devlete burnumu sokamadıktan sonra...

sizin oralarda kızları sünnet ediyorlar mı çucuum? acele cevap verirsen şu ablan bahtiyar olacak..
daha fazla bronzlaşmaman dileğiyle..
holy

2 yorum:

müghe dedi ki...

hahah çok güldüm, süper yazmışsın. en beğendiğim kısım kurbağadan dönme prensi napıcaksın??:))
bunu düşünmem lazım:)

holywitch dedi ki...

bence hepimizin düşünmesi lazım. genelde tüm prensler kurbağa oluyolar :)